پنج‌شنبه 26 مرداد‌ماه سال 1385 ساعت 05:58 ق.ظ

 

کتابداران قلم به دست بگیرید، در روزنامه ها و مجلات چاپی، مقاله های ساده درباره مباحث نوین و حتی مباحث سنتی ارزشمند بنویسید.

با سلام

این روزها مقاله های بسیاری را در روزنامه ها و هفته نامه های عمومی مشاهده می کنیم که در باره فناوریهای نوین نوشته شده اند که هدف آنها آشنا کردن جامعه با اینگونه مباحث است: اینترنت، کتابخانه های الکترونیکی، کتابخانه های دیجیتالی، موتورهای کاوش، گوگل پرینت، قدرت اطلاعاتی، دانش و جامعه دانایی محور، ...

جای کتابداران در نوشتن اینگونه مقاله ها در مطبوعات خالی است. ما دانش و تجربه کافی در این زمینه ها داریم و حتی می توانیم جایگاه حرفه خود را در این وضعیت مشخص کینم. آنچه ما می توانیم به زبان ساده به جامعه ارائه دهیم، با توجه به دانشمان، می تواند به جامعه در فهم بهتر و ساده تر مطالب کمک بیشتری بکند. اگر بر این باور هستیم که آموزش سواد اطلاعاتی کار ماست و آشنا کردن جامعه با مباحث نوین می تواند یکی از وظایف ما باشد، بنابراین باید در این زمینه ها بیشتر کار کنیم.

پیشنهاد من آنست که کتابداران باید مقاله های ساده در باره مباحث نونین و حتی مباحث سنتی ارزشمند بنویسند و در روزنامه ها و مجلات چاپ کنند. روزنامه ها و مجلات از این گونه مطالب استقبال می کنند. در ارسال مقاله، حتما قید کنید که کارشناس یا کارشناس ارشد کتابداری هستید.

به این ترتیب، کتابخانه ها و کتابداران می توانند خود را بیشتر به جامعه نزدیک کنند و اعضای جامعه را به سوی خود جذب نماییند.

در این باره می تانیم بیشتر بحث کنیم.

با حترام

فتاحی

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo